Винахід японського вченого, належним чином оцінений пацієнтами, яким за станом здоров'я протипоказані інші, традиційні види теплових процедур, хоч і має назву інфрачервоної лазні, але зовсім не схоже на традиційний варіант. Завдяки сухому теплу процедури в ІЧ сауні дозволені людям із захворюваннями судин, надлишком маси, внутрішніх органів і навіть показані маленьким дітям, часто хворіючим ГРВІ.
Вченими давно помічено, що інфрачервоне випромінювання (на відміну від ультрафіолету) не лише не здатне завдати шкоди шкірі людини, але і може глибоко прогріти м'язову тканину. Перебування в ІЧ сауні активізує регуляторну функцію організму, адже дія променів на епідерміс підвищує температуру тіла до 38°З, що дозволяє практично миттєво запускати захисні функції організму.
Процедури в цьому пристосуванні практично не мають протипоказань, і тому приймати теплові ванни можуть не лише дорослі, але і діти, що обумовлює широким попит на 5-ти місцеві кабінки сімейного типу.
Щоб процедури в інфрачервоній сауні пішли на користь, слід потурбуватися про комфорт до, в час і після процедури. Перше, що спадає на думку, торкається гардеробу: парео, халат, шльопанці, простирадло (яке можна пов'язати на кшталт кілта або грецького одягу!) і аксесуари, – чи треба усе це при відвідуванні ІЧ сауни?
Відповідь на це питання неоднозначна, адже навіть в дружній компанії (для якої й створюються 6-ти місцеві сауни) теплові ванни краще за все приймати при мінімумі одягу. Тільки так вдасться запустити обмінні процеси в організмі, позбавитися від зайвих кілограмів, целюліту і потренувати судини. На відміну від соляріїв, при відвідуванні ІЧ саун не потрібні окуляри. У кабінці можна знаходитися без головних уборів, тому класичні валяні капелюхи, якими користуються в парилках для захисту від дії високої температури, тут не знадобляться.
Слід узяти на замітку декілька основних моментів:
Прямуючи в ІЧ сауну, варто потурбуватися не стільки про гардероб і аксесуари, скільки замислитися про достатню кількість чистої питної води. При інтенсивному і глибокому прогріванні м'язів відбувається сильне потовиділення, внаслідок чого клітини втрачають рідину.
Людям, які носять контактні лінзи, при відвідуванні сауни з інфрачервоним випромінюванням, рекомендується входити в кабінку без лінз. Інакше великий ризик того, що пересохлий матеріал, що втратив рідину, травмує око.
За умови, що людина в інфрачервоній сауні знаходиться в лінзах, для підтримки комфорту їй потрібно буде часто закапувати очі зволожуючими краплями й частіше моргати. Але навіть попри це, кращим захистом від обезводнення і перенагрівання буде чиста вода, яку треба пити не лише до прийняття теплових ванн, але і в процесі процедури.