На превеликий жаль, у деяких людей перегрів організму можуть провокувати ті чинники, які для більшості є нормальними або більш-менш комфортними. Така біологічна реакція організму на високу температуру базується на таких факторах, як:
Практично в половині випадків ці чинники ризику є набутими, хоча є також і вроджені. Відзначимо, що перегрів організму людини загрожує дуже плачевними наслідками, як:
Найбільш часто критичні стани викликаються в жарку пору року при тривалій роботі на вулиці під прямими сонячними променями без головного убору, в машині, на пляжі, а також в сауні та лазні. При цьому російська парна з високим показником вологості вважається більш небезпечною, адже при підвищеній вологості температура відчувається трохи по-іншому, і при середньому показнику 80 градусів активний вплив на тіло і внутрішні органи йде, як у випадку знаходження при плюс 90.
Пам'ятайте, що якщо перед прийомом теплової процедури в інфрачервоній сауні ви відмовилися від склянки чистої води, то організм буде інтенсивніше і швидше нагріватися шляхом того, що вплив піде на слизові, а не на воду.
Під час сеансу в тепловій кабіні варто постійно прислухатися до свого організму. Відзначимо, що, якщо ви відчуваєте брак кисню або легке печіння по шкірі, тоді сеанс необхідно моментально припинити та повторно не заходити в кабіну.
Другим кричущим симптомом стає утворення ділянок червоного запалення і появи пухирів.
Якщо ж у вас починає крутитися голова, зображення стає нечітким і тьмяним, - це також говорить про те, що перегрів все ж настав.
Пам'ятайте, що первинні симптоми перегріву організму у кожного проявляються в різному діапазоні за часом, тому прислухайтеся до відчуттів і намагайтеся не геройствувати, щоб витримати класичні 15 хвилин сеансу в парній або теплової кабіні.
Іноді на фактори ризику впливає також втома і те середовище, з якого людина прийшла в парилку. Занадто гарячий душ перед походом в сауну також не рекомендується, рівним рахунком, як і холодний.
Заборонено прийом алкоголю і занадто велика кількість їжі, особливо жирної, перед процедурою, оскільки організм автоматично включить режим внутрішнього обігріву, який підкріпитися ще і зовнішньої підвищеною температурою.
Якщо ж неприємна ситуація вас наздогнала в сауні, тоді необхідно, перш за все, локалізувати вогнище і вийти з теплової кабіни або вологої парилки. Варто прийняти напівлежаче положення і постаратися випити багато води, яка буде розріджувати кров і активізувати кровообіг, який бере участь в підтримці температури тіла.
Далі необхідно максимально швидко охолодити шкіру і все тіло, для цього використовується рушник або простирадло, змочене холодною водою, яким укривається тіло. Перше, на що треба покласти тканину - шия, п'яти, голова і зап'ястя.
При перегрів через перші 10-15 критичних хвилин людина може почати відчувати озноб, її буде ставати холодно. Тепло одягатися не треба, а варто просто трохи полежати й при можливості постаратися заснути.
Найближчими днями варто відмовитися від спортивних і фізичних навантажень і максимально відновити організм.