+38(050) 823-25-65 +38(099) 704-47-77 +38(097) 919-35-73
Консультуємо щодня c 09:00 до 21:00
УКР РУС 0
0

У вашому кошику 0 товар
на сумму 0 грн

Оформити замовлення
Всі статті та огляди

Сауна і терапія

Новини 17.11.2014 771

Інфрачервона сауна для терапії

Доктор Тадеші Ішикава (Японія) отримав патент за винахід цілющих інфрачервоних нагрівачів в 1965 році. Протягом 14 років метод ексклюзивно використовувався в японських центрах медицини. І тільки в 1979 році був відкритий для загального застосування. Японські лікарі мають найширшу практику використання інфрачервоних саун. За опублікованими дослідженнями інфрачервоне тепло допомагає при:

 • Астмі, бронхіті, гаймориті
 • Ожирінні, целюліті
 • Підвищеному тиску, хронічному нефриті
 • Ревматизмі
 • Артриті
 • Геморої
 • Маститі
 • Поперекових, плечових, шийних і м'язових болях
 • Невралгії
 • Омолодженні шкіри, розгладженні зморшок.
 • Шкірних запаленнях, вуграх
 • Ударах, ранах, опіках
 • Отруєннях, гепатиті, цирозі, циститі
 • Гастритах і гастроентеритах
 • Менструальних проблемах і менопаузі
 • Мігрені, головних болях
 • Хворобах вуха
 • Спортивних травмах
 • Застудах, грипі, нежиті, лихоманці.

Если у вас наблюдаются вышеуказанные проблемы, то вам, несомненно, рекомендуется купити іч сауну.

Лікувальна дія інфрачервоних кабін

В умовах нормального температурного режиму у людини тепло йде від органів, які його виділяють до покровам тіла. У інфрачервоній сауні, навпаки, тепловий потік випромінюванням, теплопровідністю і конвекцією направляється ззовні у внутрішню частину організму. Моментом охолодження залишається лише відведення тепла через випаровування поту.

Пусковим механізмом реакцій фізичної та хімічної терморегуляції є термічне роздратування шкірних і судинних рецепторів з наступною відповідною реакцією на це центру терморегуляції. При значному перегріванні організму в парній, зміна фізіологічних функцій відбувається також внаслідок дії нагрітої крові на центральну нервову систему.

Основні загальні реакції організму, які викликаються гіпертермією (підвищенням температури тіла):

 • збільшення обсягу кровотоку;
 • загальне підвищення інтенсивності метаболічних процесів, енергетичного обміну та обміну основних речовин;
 • зміщення кислотно-лужного балансу в напрямку ацидозу (підвищення кислотності);
 • перемикання вегетативної системи з відповідними змінами в різних функціональних системах;
 • активізація імунних реакцій;
 • стимуляція гормональних систем;
 • підвищення еластичності й здатності до розтягування сполучної тканини й м'язів.

Терапевтична дія

1. Інфрачервоне тепло сприяє розтягуванню тканини. Дана властивість є важливою при травмах сухожиль, зв'язок і м'язів.  Крім того, глибинний прогрів рекомендується застосовувати перед тренуваннями й спортивними змаганнями з метою зниження небезпеки отримання спортивних травм.  Таким чином, досягається більш інтенсивне розтягнення тканини. Іншими словами, купити інфрачервону сауну буде ідеальним рішенням для відновлення тканин.

2. Інфрачервоне тепло допомагає боротися з тугорухливістю кінцівок.  При прогріванні до 45 ° C рухливість пальців збільшилася на 20%.  Аналогічною є реакція інших тугорухливих суглобів і сполучної тканини.

3. Інфрачервоне тепло знижує напругу м'язів. Під дією випромінюваного тепла м'язи розслаблюються, знімається напруга; поліпшення стану настає навіть в тому випадку, якщо причина нездужання пов'язана із захворюванням суглобів або неврологічним феноменом.

4. Інфрачервоне тепло знижує біль.  Зі зменшенням напруги в м'язах знижуються ішіасні болі;  тепло допомагає боротися з цим circulus virtuosus. Тепло зменшує біль як у нервових корінців, так і в прилеглих тканинах.  У стоматологічних дослідженнях даний феномен згадується, як знеболюючий засіб.  Тепло стимулює зменшення виробництва ендорфінів.

5. Інфрачервоне тепло стимулює кровообіг. Реакція організму на тепло проявляється в більш інтенсивному кровообігу. Прогрів певних частин тіла впливає на рефлекси інших частин і стимулює розширення кровоносних судин.

6. Інфрачервоне тепло стимулює одужання при запальних процесах.  Останнім часом інфрачервоне тепло, як складовий елемент лікувального процесу, застосовується все частіше. Основні області застосування: нескладні пошкодження тканини, стимулювання процесу одужання в разі хронічних захворювань і широкий спектр інших захворювань (напр., болі в тазостегновому суглобі, менструальні болі, нейродерміт, інфекційні екземи, післяопераційні інфекції, параліч погляду, діарея, запалення легенів, холецистит, неврастенія, запалення таза, обмороження).

Психологічний вплив

Поряд з терапевтичним впливом інфрачервоної енергії на організм людини, необхідно особливо відзначити й психологічний вплив. Зазвичай при описах інфрачервоних саун на цей фактор мало звертають увагу, однак, в профілактиці захворювань він грає не останню роль. Відвідування російської лазні або фінської сауни є стресом для організму і нервової системи в цілому. Необхідність знаходження в розпеченій атмосфері та підвищеній вологості викликає різке і сильне збудження нервової системи людини. Організм людини змушений мобілізувати значні ресурси на компенсацію впливу зовнішнього середовища, тому після прийняття процедур в традиційних лазнях або саунах, ми відчуваємо занепад сил.

Повною протилежністю в цьому відношенні є інфрачервона сауна, м'яка атмосфера якої сприятливо позначається на психологічному стані людини, знімає напруженість, створює відчуття відпочинку і комфортності організму. Відвідування ІЧ сауни дає приємні відчуття і почуття задоволення, що в кінцевому підсумку також надає профілактичну і лікувальну дію.

Вплив на м'язову систему

Вплив теплових процедур ІЧ сауни на травну систему здійснюється як опосередковано, шляхом нервової й ендокринної систем, так і безпосередньо - шляхом температурного чинника. Комплекс теплових процедур впливає на кровопостачання органів шлунково-кишкового тракту за допомогою перерозподілу крові в організмі. В результаті відтоку крові на периферію, кровопостачання органів травлення на початковому етапі зменшується. Зменшується і секреторна активність даних органів, їх моторика.

Саме тому важливо перед відвідуванням ІЧ сауни не переїдати, бо їжа, яка лежить "мертвим вантажем" в слабо функціонуючому шлунково-кишковому тракті буде тиснути на діафрагму, заважати нормальній вентиляції легенів, ускладнювати роботу серця.

Серцево-судинні захворювання

Вплив інфрачервоного тепла на серцево-судинну систему, перш за все, виявляється в розширенні й збільшенні кількості функціонуючих капілярів, в полегшенні просування крові по артеріях і прискоренні венозного кровотоку. А також частішають і посилюються серцеві скорочення, збільшуються систолічний і хвилинний обсяги крові, підвищується швидкість кровотоку. Розширення судин шкіри веде до зміни кров'яного тиску: збільшення систолічного і зменшення діастолічного тиску. Венозний тиск підвищується, кровопостачання внутрішніх органів зменшується.

Під час сеансу різко прискорюється кровообіг, розширюються дрібні капіляри, кров спрямовується з центра на периферію, звільняються від застояної крові все "затишні куточки" організму, його великого і малого кола кровообігу. Кров, що депонує в печінці, селезінці, м'язах, також спрямовується в загальне судинне русло, збагачуючи кров, яка постійно циркулює.

Інфрачервона терапія служить свого роду "гімнастикою" судин.  Серце, з одного боку, витримує підвищене навантаження, і хвилинний обсяг його збільшується, з іншого боку, одночасно грають роль такі розвантажувальні моменти, як зниження периферичного опору судин.

Вплив на систему виділення

Нирки - досить складний парний орган, основна функція якого - видільна. До нього по нирковим артеріях надходить від черевної аорти значна кількість крові. Тут вона проходить обробку: фільтрується, всіляко очищається від продуктів обміну, солей, всмоктується знову. Непотрібні для організму солі, шлаки, зайва рідина виводяться, потрібні знову надходять у кров'яне русло. Рідина з організму виводиться і шкірою, і легкими, але основна частина - нирками. Крім того, нирки виділяють спеціальні речовини, що регулюють приплив до них крові, щоб "не захлинутися" в надлишках рідини. Ці речовини регулюють тонус судин, кров'яний тиск і цілий ряд інших параметрів.

Нирки - головний орган, який "відповідає" за дотримання стабільності водного і сольового балансу в організмі. Тісно пов'язана їхня функція і з діяльністю потових залоз. Своєю чергою, гарне потовиділення може полегшити роботу нирок. Так, хворі з порушеним метаболізмом під час відвідування сауни за одну годину виділяють з потім більшу кількість речовин, ніж нирки протягом 24 годин!

В добу нирки виділяють в середньому від 1 до 2 л сечі. В ІК сауні, шляхом виділення з організму рідини з потім, нирки починають працювати менш інтенсивно. Причому нирки "враховують" самі, які солі виводяться з організму з потом через шкіру, і виділяють з тим незначною кількістю сечі, яке вони все ж виробляють інші солі, щоб зберегти баланс електролітів в організмі. Саме тому під час відвідин сауни небажано вживати значну кількість рідини, особливо алкоголю, щоб не заважати організму самому "розібратися", що йому залишити, а що вивести назовні.

Водно-сольовий баланс залишається в нормі завдяки багаторазово дубльованому механізму регуляції. Викликана випарами поту втрата води практично регулюється адекватним їй відчуттям спраги, яку відчуває людина як під час сеансу, так і після нього.

Вплив на імунні можливості організму

Інфрачервона сауна очевидним чином впливає на імунні процеси. Вплив на імунологічні процеси можна спостерігати як при одноразовому, так і при багаторазовому відвідуванні ІЧ сауни. Якщо людина відвідала її під час інкубаційного періоду протікання будь-якої гострої інфекції, то перебіг хвороби нерідко набуває інший характер. Тепловий сеанс або усуває хворобу, або дає посилену реакцію в сенсі підвищення температури з явним скороченням терміну протікання захворювання.

При хворобах, зазначених вираженою алергією і гіперергією, постійне і тривале прийняття теплових процедур нерідко дозволяє значною мірою зняти клінічну симптоматику, причому це зазначається при різних ділянках локалізації алергії, наприклад на шкірі, або в бронхах. Ефект розвантажувального дії ІЧ сауни відзначений і в астматиків.

Для тих мікроорганізмів, які дуже чутливі до високих температур, підвищення температури тіла вже може привести до їх загибелі; є й інший механізм дії: активізація мікробного обміну часом веде до зростання виробництва токсинів, в результаті чого провокується захисна реакція організму.

Вплив на обмін речовин і системи внутрішньої секреції

Теплова процедура в ІЧ сауні активно впливає на газовий, мінеральний і білковий обмін, збільшуючи виділення з організму солей натрію хлориду, неорганічного фосфору й азотистих речовин, сечовини, сечової кислоти. Це позитивно позначається на функції внутрішніх органів і життєдіяльності організму в цілому. Встановлено і позитивний вплив ІЧ сауни на швидкість видалення з організму молочної кислоти після м'язового навантаження.

В основі даного механізму лежать складні й взаємообумовлені рефлекторні, нейрогуморальні та нейроендокринні процеси, регульовані вищими відділами центральної нервової системи.

Відповідно до правила, згідно з яким швидкість обмінних реакцій залежить від температури, інтенсивність метаболізму збільшується в підігрітих тканинах.  А розігріваються, хоча і в різному ступені, всі органи.  Поряд з цим виникають пов'язані з функціонуванням різних органів відмінності в інтенсивності метаболізму, в залежності від специфічної діяльності розглянутого органу, наприклад, частішає серцебиття, посилюється потовиділення. Варто зазначити, що в залежності від призначення й ергономіки, є можливість вибору за обсягом сауни, тому можна купити інфрачервону сауну як на одну людину, так і для декількох.

Ендокринна система, також як і нервова, досить активно реагує на вплив інфрачервоного тепла. Гормони внутрішньої секреції починають вироблятися тут же, на всіх поверхах людського організму, починаючи від гіпофіза і закінчуючи корою наднирників. Вчені довели, що через 4-5 хв. після початку теплового сеансу різко активізується діяльність щитовидної залози, кори надниркової залози та статевих органів.

 

Сподобалася стаття,
поділіться з друзями:

Схожі статті